Wycieczka na Szybowisko w Weremieniu

włącz .

Dnia 30 września 2007 r. odbyła się kolejna wycieczka, tym razem na Weremień w ramach realizowanego projektu ,,Stop! Ręce nie są do bicia”.

Uczestniczyło w niej 20 dzieci: 1 dziecko z gimnazjum, 14 ze szkoły podstawowej, 5 z przedszkola - (ogółem 9 dzieci z SOW i 11 dzieci spoza ośrodka) oraz 6 osób dorosłych (2 pracowników SOW i 4 rodziców). Po sprawdzeniu listy obecności, każde dziecko dostało wcześniej przygotowaną paczkę z prowiantem oraz czapkę. Dzieci zabrały ze sobą również wcześniej przygotowane przez siebie latawce, ponieważ w Weremieniu w tym czasie odbywał się również "Dzień latawca"

Odjazd spod ośrodka nastąpił o godzinie 10.00, po przyjeździe na miejsce wszyscy musieli posilić się i zaspokoić pragnienie a następnie wykonać próbę generalną w puszczaniu latawców. Do konkursu zgłosiły się dwie dziewczynki, które ostatecznie zajęły 10 i 11 miejsce. Po ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu drobnych upominków dzieci miały okazję spotkać się i porozmawiać z zawodowym pilotem szybowców. Pan Piotr opowiedział wszystkim o szybowcach i udzielił odpowiedzi na zadawane mu pytania. Na koniec wszyscy mieli okazję zobaczyć na własne oczy w jaki sposób szybowce, które nie posiadają silnika mogą wznieść sie w powietrze.