Depilacja laserem – Usuwanie zbędnego owłosienia

Usuwanie zbędnego owłosienia, to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Gładka skóra wygląda bowiem piękniej i przyczynia się do odczuwania większego komfortu. Niestety popularny sposób z wykorzystaniem tradycyjnej maszynki do golenia jest problematyczny. Podrażnia skórę, zajmuje dużo czasu i trzeba powtarzać go co kilka dni. Szukasz szybkiego sposobu na pozbycie się owłosienia na dłuższy czas? Być może depilacja laserowa okaże się rozwiązaniem idealnym. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi akapitami niniejszego artykułu.

Depilacja laserowa i jej zalety

Coraz więcej osób chętnie decyduje się na depilację laserową. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ takie rozwiązanie ma wiele zalet. Wśród najważniejszych można wymienić:
– skuteczność i długotrwałość zabiegów,
– wiele możliwości, bowiem można ją zastosować na wielu obszarach ciała,
oszczędność czasu – regularne zabiegi to brak konieczności używania innych metod depilacji,
komfort – dzięki depilacji laserowej masz pewność, że Twoja skóra jest zawsze przygotowana na krótkie spodenki, basen czy pobyt nad jeziorem,
Depilacja laserowa to zabieg, który jest dostępny w klinikach medycyny estetycznej. Warto się na nią zdecydować szczególnie w przypadku ciemnych włosów, ich tendencji do wrastania oraz nawracających, ropnych zapaleniach mieszków włosowych.

Efekty depilacji laserowej

Depilację laserową stosuje się na różnych obszarach ciała, najczęściej są to pachy, nogi, twarz oraz okolice bikini. Po wykonaniu zabiegu, już po kilkunastu dniach włoski zaczynają wypadać. Wówczas można odczuć efekt idealnie gładkiej skóry. Warto pamiętać o tym, że depilację laserową należy powtarzać cyklicznie, zgodnie z zaleceniami kosmetologa. Nie są to jednak częste spotkania, powtarza się je zwykle co osiem do dwunastu tygodni. Już po około sześciu zabiegach, włoski zostają usunięte w prawie stu procentach. Czasami zdarza się tak, że po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski. Wówczas należy wykonać zabieg przypominający. Jak to działa? Światło lasera trafia do melaniny, czyli barwnika we włosach. Następnie dochodzi do uszkodzenia cebulek razem z macierzą. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna, nie trzeba obawiać się więc o swoje zdrowie. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest świeża opalenizna, ciąża, zażywanie leków fotouczulających oraz świeża opryszczka. Po wykonaniu zabiegu trzeba pamiętać o ochronie depilowanych miejsc przed słońcem, przez cztery tygodnie po wykonaniu depilacji laserowej.
Warto korzystać z pakietów oferowanych przez kliniki, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy.

Zabieg – jak przygotować się odpowiednio?

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej, trzeba oczywiście odpowiednio się przygotować. Należy zrezygnować z opalania przez cztery tygodnie przed datą planowanego zabiegu. Przez minimum pięć tygodni przed zabiegiem, trzeba również zrezygnować ze stosowania jakiejkolwiek formy depilacji. Należy również zrezygnować z przyjmowania leków i preparatów światłouczulających, na dwa do czterech tygodni przed wykonaniem depilacji laserowej. Jeśli lubisz herbatki z dziurawca albo nagietka, niestety na dwa tygodnie przed datą zabiegu musisz zrezygnować z ich spożywania. Podczas konsultacji może okazać się, że lista zaleceń będzie nieco dłuższa. Należy dobrze je zapamiętać i stosować się do porad.

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Przed zdecydowaniem się na depilację laserową, warto poznać najpopularniejsze fakty i mity na jej temat:
1. Depilacja laserowa uszkadza skórę i narządy wewnętrzne – jest to oczywiście mit. Certyfikowany sprzęt nie emituje szkodliwego promieniowania, zabieg jest bezpieczny zarówno dla narządów wewnętrznych jak i skóry.
2. Depilacja laserowa jest najlepsza na ciemne włosy – takie stwierdzenie jest prawdą. Laser wychwytuje najlepiej włosy ciemne i grube, co sprawia, że depilacja jest bardzo skuteczna.
3. Depilacja laserowa wiąże się z silnym bólem – jest to nieprawda. Chociaż podczas zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort, z pewnością nie można nazwać tego bólem o dużym nasileniu.
4. Depilacja laserowa wymaga serii zabiegów – jest to prawda. Aby uzyskać najlepszy efekt, trzeba powtórzyć zabiegi w odpowiednich odstępach czasu. Końcowy efekt jest zależny od regularności.
5. Depilacja laserowa wzmacnia włosy – takie stwierdzenia jest oczywiście nieprawdziwe. Laser wypala mieszki włosowe, co uniemożliwia wzrost włosków.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej komfortowych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Może być stosowana na różnych obszarach ciała, zabieg nie powoduje bólu o dużym nasileniu. Przed wykonaniem zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, podczas konsultacji klient otrzymuje wszystkie ważne wytyczne

Author: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *