Jak często powtarzać depilację

Istnieje co najmniej kilka metod na usuwanie zbędnego owłosienia. Każdy ma swoje potrzeby i preferencje, dlatego każda z metod ma swoich zwolenników jak i przeciwników. W tym artykule znajdziesz kilka informacji o każdej z nich. Zapraszamy do lektury

Depilacja i jej metody

Najpopularniejsze metody depilacji do maszynka do golenia, pasta cukrowa, depilacja laserowa oraz użycie depilatora. Nie są to oczywiście wszystkie dostępne sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia, ale z pewnością najchętniej i najczęściej wybierane. Oto kilka informacji na temat każdej z tych metod:
1. Maszynka do golenia – tani sposób na uzyskanie gładkiego ciała, który jednak nie jest zbyt efektywny ani komfortowy. Wadą używania maszynek jest konieczność częstego powtarzania usuwania owłosienia, co zajmuje dużo czasu. Jest popularna ze względu na cenę, a także wygodę. Wiele osób twierdzi bowiem, że do regularnego golenia maszynką da się przyzwyczaić i nie jest to problemem. Niestety warto pamiętać o tym, aby dobrze nawilżać skórę, które po kontakcie z maszynką może być podrażniona.
2. Pasta cukrowa – depilację z jej użyciem można zrobić samodzielnie w domu, lub zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. Pastę cukrową można zrobić samodzielnie używają cukru, cytryny oraz wyciągów z ziół. Pastę nakłada się na skórę podobnie jak w przypadku wosku, a zdejmuje także w ten sam sposób. Jest to metoda nieco mniej bolesna niż depilacja woskiem. Dużą zaletą jest skuteczność działania, jedwabiście gładka skóra zaraz po wykonaniu zabiegu. Efekt może utrzymać się od dwóch do czterech tygodni po wykonaniu depilacji cukrowej.
3. Depilacja laserowa – to sposób dla tych, którzy pragną pozbyć się owłosienia na dłużej. W skrócie metoda to polega na użyciu lasera, który dociera w głąb i niszczy włos wraz macierzą, dzięki czemu po odpowiedniej serii zabiegów, można cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia. To jak często trzeba powtarzać zabiegi, zależy od zaleceń, które klient dostaje zazwyczaj podczas konsultacji. Bardzo często odstępy między zabiegami wynoszą około czterech tygodni. Regularność jest bardzo ważna, ponieważ pozawala na osiągnięcie najlepszych efektów. Podczas zabiegu nie jest odczuwany duży ból. Ogromną zaletą depilacji laserowej je szybki i satysfakcjonujący efekt.
4. Depilator – zabieg ten niestety nie należy do przyjemnych. Urządzenie dosłownie chwyta włoski i wyrywa je, co niestety sprawia ból. Niektórzy uważają, że jest to sposób idealny na pozbycie się zbędnego owłosienia, inni zaś twierdzą, że depilacja za pomocą depilatora sprawia zbyt duży ból. Warto pamiętać o stosowaniu peelingów przy tej formie, a także o tym, że depilacja po kąpieli jest nieco mniej bolesna, ze względu na rozszerzone mieszki włosowe. To jak często należy powtarzać zabiegi jest kwestią indywidualną.

Zadbaj o skórę!

Niezależnie od tego, jakiej metody depilacji używasz najchętniej, pamiętaj o regularnym dbaniu o skórę na całym ciele. Około dwóch do trzech razy w tygodniu, warto złuszczyć martwy naskórek z całego ciała. W tym celu można użyć peelingów drogeryjnych o dobrym składzie lub wypróbować domowe sposoby. Z pewnością przyda się cukier, a także fusy od kawy. Jeśli korzystasz z drogeryjnych kosmetyków, warto postawić na te z jak najbardziej naturalnym składem. Są one najzdrowsze dla skóry, tanie i ekologiczne. Poza usuwaniem martwego naskórka, nie można zapomnieć również o solidnej dawce codziennego nawilżenia całego ciała. Tutaj podobnie jak w przypadku peelingu, dobrze jest wybierać produkty z naturalnym składem. Oto lista szkodliwych składników, które nie powinny znaleźć się w produktach do pielęgnacji ciała:
1.Imidazolidiny Urea – szkodliwe środki konserwujące, mówią najprościej są to toksyczne chemikalia.
2. Metho- Propylo- Ethylo- paraben – producenci stosują je między innymi po to, aby kosmetyk był trwały przez jak najdłuższy czas. Stosując kosmetyki ze składem w którym są te składniki, można nabawić się wysypki i reakcji alergicznej. Nie działają dobrze na stan i zdrowe skóry nie należy ich stosować.
3. PVP/VA – są chemikaliami ropopochodnymi, bardzo często można je spotkać w kosmetykach, które służą do stylizacji włosów, jak na przykład lakiery. Substancje tego rodzaju mogą podrażniać układ oddechowy, szczególnie u osób wrażliwych.
4. Synthetic Colors – stosowane dla poprawy prezencji kosmetyków, często znajdują się w farbach do włosów. Unikaj ich ponieważ są rakotwórcze i niebezpieczne.
5. Synthetic Fragrances – pod taką nazwą może kryć się nawet do 200 składników syntetycznych, nie ma zbyt wielu możliwości, aby dowiedzieć się co oznaczają wymienione w składzie kosmetyku.

Podsumowanie

Chociaż istnieje wiele metod depilacji, najczęściej wybierana jest tradycyjna maszynka do golenia, pasta cukrowa, depilacja laserowa oraz depilator. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Jeśli zależy Ci na cenie, warto wybrać maszynkę. Jeśli ważny jest efekt, dobrze jest zdecydować się na pastę cukrową. Jeśli efekt ma być długotrwały, najlepsza okaże się depilacja laserowa. Jeśli zaś masz odporność na ból i chcesz cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni, wybierz depilator

Author: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *